Zapojte se
Loading


Zapojte se

  • Přispějte na projekty v rozvojových zemích. Například si místo materiálních dárků kupte kozu, slepici, porod nebo domácí bioplynárnu na www.skutecnydarek.cz.

  • Sledujte Rozvojovku na facebooku (http://www.facebook.com/Rozvojovka) – debatujte, sdílejte, soutěžte!
  • Umíte psát a chcete informovat o dění v rozvojovém světě? Napište článek nebo analýzu s rozvojovou tematikou. Můžeme ho uveřejnit ve spolupracujících mediích nebo na našem webu. Náměty pište na:tereza.hronova@clovekvtisni.cz.
  • Buďte zdravě kritičtí k reklamním sdělením výrobců nebo k PR firem, které tvrdí, že v rozvojových zemích podnikají eticky. Ptejte se manažerů, jak přesně kontrolují své dodavatelské řetězce, jaké dávají záruky pro svá tvrzení. Dejte výrobcům i supermarketům vědět, že máte zájem o informace o původu jejich zboží, že chcete nakupovat fair trade a environmetálně šetrné produkty.  
  • Klimatická změna nejtíživěji dopadá právě na rozvojové země a jejich nejzranitelnější skupiny. Zamysleme se, jak ve svém každodenním životě můžeme omezit produkci CO2. Přidejte se například k Velké výzvě Hnutí Duha.
  • Sledujte, do kterých zemí politici posílají peníze ze státního rozpočtu v rámci rozvojové spolupráce a vyjádřete jim svůj názor. Informace najdete například na www.mzv.cz nebo na www.rozvojovka.cz v sekci Rozvojová politika.

O nás

Aktuality

Studijní materiály

Naše témata

©2011-2019 ROZVOJOVKA


Šafaříkova 635/24
120 00 Praha
Tel: 226 200 410
rozvojovka@clovekvtisni.cz

Web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM

Děkujeme, že se zajímáte o rozvojovou spolupráci a globální témata. Aktuální informace naleznete na www.clovekvtisni.cz