Zapojte se
Loading


Analýzy

Téma:

Děti v ozbrojených konfliktech

Je v moci mezinárodního práva snížit újmu, ke které přicházejí děti v důsledku ozbrojených konfliktů?

Střední Evropa na cestě k efektivní rozvojové pomoci

Studie přehledně shrnuje rozvojovou spolupráci zemí střední Evropy. Mapuje prioritní země a sektory, objem oficiální rozvojové pomoci zemí i institucionární rámce poskytování pomoci.

EU Donor Atlas 2006

Jde o aktuální publikací mapující světovou i evropskou rozvojovou spolupráci. Mapy, grafy a tabulky přibližují rozložení objemu RS mezi státy či sektory a poskytují mnoho dalších zajímavých informací.

Po Hongkongu - Jaká je budoucnost obchodních jednání?

Výzkumník Institutu rozvojových studií (IDS) v Sussexu Christopher Stevens se domnívá, že i přes neúspěch jednání v Hongkongu bude rok 2006 klíčem pro spravedlivý obchodní přístup k rozvojovým zemím.

Skutečná pomoc rozvojovým zemím: příklad banánů v Ekvádoru

Ekvádor je největším vývozcem banánů na světě, které jsou po ropě nejčastěji obchodovanou komoditou a ročně přinášejí příjmy kolem 900 miliónů dolarů. Převážná většina vývozu jde do USA a do EU.

Summit G8 - Debakl v Gleneagles

Podívejme se na problémy, jejichž řešení požaduje největší kampaň posledních desetiletí Global Call Against Poverty (GCAP), jejíž součástí je i národní platforma Česko proti chudobě.

Africké ekonomické ukazatele za rok 2004: Rýsuje se na obzoru změna k lepšímu?

Roku 2004 dosáhla Afrika nejlepších hospodářských výsledků za dlouhou dobu, přestože se globální ekonomický růst zpomalil a ceny průmyslových výrobků se držely velmi vysoko.

O nás

Aktuality

Studijní materiály

Naše témata

©2011-2019 ROZVOJOVKA


Šafaříkova 635/24
120 00 Praha
Tel: 226 200 410
rozvojovka@clovekvtisni.cz

Web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM