Zapojte se
Loading


Blízký východ po pádu „Islámského státu“: scénáře možného vývoje (Praha)

25.04.2017

Ústav mezinárodních vztahů Vás srdečně zve na diskuzi o budoucnosti organizace "Islámský stát". Setkání proběhne 25. 4. 2017 v 17:00 v budově Ústavu mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1.

Osvobození iráckého Mosulu z krutovlády tzv. „Islámského státu“ (dále IS) a utahování smyčky kolem severosyrské Rakky, kterou IS považuje za své hlavní město, dávají tušit, že dny IS coby kvazistátního útvaru na území Sýrie a Iráku jsou sečteny. Ztráta území IS však ještě neznamená jeho konec coby teroristické organizace. Část bojovníků IS navíc bude žít a bojovat dál a s sebou si do nejrůznějších světových regionů odnese nejen své válečné know-how, ale i nenávistnou ideologii, která snadno zapustí kořeny všude tam, kde jsou jim lidé ochotní naslouchat, společnost rozdělená a státní struktury slabé či nefunkční.

Kulatý stůl o IS se zaměří na regionální důsledky jeho porážky jak v rovině mezinárodně-mocenské, tak v rovině personální. Zároveň se kulatý stůl bude věnovat scénářům možného vývoje IS. Přesun bojovníků IS na jiná blízkovýchodní válčiště či do svých domovin totiž naznačuje, že boj s IS a jeho ideologií nekončí, nýbrž pouze vstupuje do další fáze. Je nasnadě, že toto téma se velmi úzce dotýká i bezpečnosti evropské.

Speaker: Lukáš Tichý výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů
Speaker: Jan Veselý, arabista
Moderátor a diskutující: Oldřich Vondruška, analytik Blízkého východu

Pro více informací navštivte naše internetové stránky zde.

Pracovním jazykem bude čeština. 


Chcete-li pravidelně dostávat novinky z našeho webu přímo do Vaší e-mailové schránky, přihlaste se.


Časopis Rozvojovka 4/2017

starší vydání >

O nás

Aktuality

Studijní materiály

Naše témata

©2011-2018 ROZVOJOVKA


Šafaříkova 635/24
120 00 Praha
Tel: 226 200 410
rozvojovka@clovekvtisni.cz

Web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM