Zapojte se
Loading


Blízký východ po pádu „Islámského státu“: scénáře možného vývoje (Praha)

25.04.2017

Ústav mezinárodních vztahů Vás srdečně zve na diskuzi o budoucnosti organizace "Islámský stát". Setkání proběhne 25. 4. 2017 v 17:00 v budově Ústavu mezinárodních vztahů, Nerudova 3, Praha 1.

Osvobození iráckého Mosulu z krutovlády tzv. „Islámského státu“ (dále IS) a utahování smyčky kolem severosyrské Rakky, kterou IS považuje za své hlavní město, dávají tušit, že dny IS coby kvazistátního útvaru na území Sýrie a Iráku jsou sečteny. Ztráta území IS však ještě neznamená jeho konec coby teroristické organizace. Část bojovníků IS navíc bude žít a bojovat dál a s sebou si do nejrůznějších světových regionů odnese nejen své válečné know-how, ale i nenávistnou ideologii, která snadno zapustí kořeny všude tam, kde jsou jim lidé ochotní naslouchat, společnost rozdělená a státní struktury slabé či nefunkční.

Kulatý stůl o IS se zaměří na regionální důsledky jeho porážky jak v rovině mezinárodně-mocenské, tak v rovině personální. Zároveň se kulatý stůl bude věnovat scénářům možného vývoje IS. Přesun bojovníků IS na jiná blízkovýchodní válčiště či do svých domovin totiž naznačuje, že boj s IS a jeho ideologií nekončí, nýbrž pouze vstupuje do další fáze. Je nasnadě, že toto téma se velmi úzce dotýká i bezpečnosti evropské.

Speaker: Lukáš Tichý výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů
Speaker: Jan Veselý, arabista
Moderátor a diskutující: Oldřich Vondruška, analytik Blízkého východu

Pro více informací navštivte naše internetové stránky zde.

Pracovním jazykem bude čeština. 


26.10.2017
Seminář „JAK NA NĚ?! ANEB PRÁCE SE STEREOTYPY VE VÝUCE CELOSPOLEČENSKÝCH TÉMAT

Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste nevěděli jak reagovat na názory svých žáků? Jak se z pozice učitele vypořádat s kouzelnou formulí "všichni mají právo na svůj názor"? Na semináři se seznámíte s tím, jaké mohou

30.10.2017
Výstava Voda a lidé (Praha)

Srdečně vás zveme na fotografickou výstavu „Voda a lidé“.  16. října 18:00     Langhans - Centrum Člověka v tísni Vodičkova 707/37, 110 00 Praha Pitná

Chcete-li pravidelně dostávat novinky z našeho webu přímo do Vaší e-mailové schránky, přihlaste se.


Časopis Rozvojovka 2/2017

starší vydání >

O nás

Aktuality

Studijní materiály

Naše témata

©2011-2017 ROZVOJOVKA


Šafaříkova 635/24
120 00 Praha
Tel: 226 200 410
rozvojovka@clovekvtisni.cz

Web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM