Zapojte se
Loading


Dokument Energie pro třetí tisíciletí (ČT2, 13:50)

30.10.2013

Lidstvo se nachází na rozhodující křižovatce. Do blízké budoucnosti si musí zajistit dostatek energie. Rakouský dokument

Na naší planetě žije sedm miliard lidí. V roce 2050 to bude už devět miliard.
V současné době prožívají země, jako jsou Čína nebo Indie, nebývalý hospodářský rozmach – a jejich spotřeba energie zákonitě stoupá. Ani v ostatních částech světa tomu není jinak. Do roku 2050 se má poptávka zvýšit na více než dvojnásobek. Je však vůbec možné uspokojit tak obrovské nároky? Převážná část energetických potřeb se dnes stále získává z fosilních paliv – z ropy, z uhlí a zemního plynu. Ale éra levné ropy už skončila. I zásoby plynu a uhlí jsou omezené. Jednou z cest, jak se zbavit závislosti na fosilních palivech, jsou obnovitelné zdroje energie. Těm je věnován i dokument rakouských filmařů, který nabízí několik příkladů z jejich země. V městečku Guessing si místní občané vyrábějí teplo a elektřinu ze dřeva a biomasy. Rakouští vědci úspěšně experimentují s inteligentními domy, které si energii pro chod domácností a jejich vyhřívání obstarají samy. A rozšíření malých vodních elektráren a slunečních článků v „alpské republice“ je samozřejmostí, která už nikoho nepřekvapí.

Originální název: Energie 2050 - Was kommt nach dem erdöl-zeitalter – Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010

 ČT2     

středa 30. 10. – 13:50

pátek 1. 11. – 11:10

neděle 3. 11. po půlnoci – 01:25


29.03.2017
Setkání „INEXpub- Zero waste“ (Praha)

INEX - sdružení dobrovolných aktivit rozjelo neformální pravidelná setkání INEXpub. Jedná se o neformální posezení, u kterých se setkáte s dobrovolníky, cestovateli a dalšími inspirativními lidmi a můžete sdílet své zkušenosti.

31.03.2017
Festival pro Tibet (ČR)

Máme pro vás první útržky zpráv o Festivalu ProTibet, který probíhá od 1. března do 31. března ve více než dvaceti městech ČR. V letošním 16. ročníku se můžete těšit na buddhistického mnicha Pemu Samdupa, předního slovenského

31.03.2017
„Učíme o globálních souvislostech – Globální rozvojové vzdělávání v naší škole“ (Olomouc)

Milí přátelé globálního rozvojového vzdělávání (GRV), tímto bychom vás rádi pozvali na 3. ročník konference „Učíme o globálních souvislostech – Globální rozvojové vzdělávání v naší škole“, která

12.04.2017
NGO Market 2017 (Praha)

O projektu NGO Market je jedinečnou jednodenní akcí, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských

12.04.2017
Deník Neziskovky - Registrace na NGO Market (Praha)

Nadace Forum 2000 pořádá již 18. ročník veletrhu neziskových organizací NGO Market 2017. Už jste přihlásili vaši NGO? Neváhejte, místa se rychle plní. Veletrh se uskuteční ve středu 12. dubna ve Fóru Karlín v Praze

21.04.2017
Food Waste Hackathon Czech Republic (Praha)

Srdečně vás zveme na první Food Waste Hackathon v České republice,  který se uskuteční 21 - 23. dubna 2017 v Praze. Zajímá Vás plýtvání potravinami a s ním spojení témata? Máte představu, jak může

01.06.2017
Dobrovolnictví v Mexiku

Organizace United Vision hledá dobrovolníky, kteří mají zájem učit angličtinu v Mexiku. United Vision primárně vysílá vyškolené dobrovolníky do Latinské Ameriky za účelem výuky angličtiny. Pomoc je zaměřena na venkovské

Chcete-li pravidelně dostávat novinky z našeho webu přímo do Vaší e-mailové schránky, přihlaste se.


Časopis Rozvojovka 4/2016

starší vydání >

O nás

Aktuality

Studijní materiály

Naše témata

©2011-2017 ROZVOJOVKA


Šafaříkova 635/24
120 00 Praha
Tel: 226 200 410
rozvojovka@clovekvtisni.cz

Web běží v rámci bezplatného serverhostingu společnosti CZECHIA.COM